Bez morčat, kde bychom byli, zeptal jsem se rétoricky

0
92

Be an OKR Champion & Unlock High Value Potential in OKR Journey

Bez morčat, kde bychom byli, zeptal jsem se rétoricky

Nejen, že jsem usnul asi do pěti minut od zahájení spánku, ale během úvodního cvičení jsem začal dřímat. Jak vysvětlil Ming, podmínil jsem se tím, že budu spánek považovat za spoušť spánku, a můj mozek byl fanouškem.

SOUVISEJÍCÍ: 5 kusů Sleep Tech, na které se budete dívat v roce 2020

Tři věci, které se mi líbily na spacích zařízeních Headspace

Kromě toho, že jsem účinkoval, bylo několik aspektů spánku spánku, které jsem ocenil:

Rozmanitost Vysílače spánku jsou k dispozici v široké škále hlasů a akcentů a ocenil jsem, že mě každou noc překvapilo nové zařízení na spaní. Podrobnosti Jsou napsány a vyprávěny brilantně, s dostatečným množstvím detailů, aby si mysl představila scénu, ale ne natolik, aby mohla začít budovat svět a řešit problémy, jaké byste našli v audioknize. Úvodní cvičení Okamžiky přípravy před spánkem, kdy je tělo připraveno (dechová cvičení a meditace), jsou velmi důležité a opravdu připravují půdu pro spánek. Jsou také snadno zapamatovatelné, a když se mi nechce poslouchat spánek, zjistím, že stejně používám jedno z cvičení.

Co se mi nelíbilo na Sleepspace Headspace

Pokud jste se ještě nechytli, jsem fanouškem spánkových vysílačů Headspace a musím se poškrábat na hlavě, abych přišel s „neláskou“. “Je třeba poznamenat náklady na předplatné.” Ale pro mě je tato investice užitečná vzhledem k tomu, že Headspace v posledních několika letech rozšířil svůj obsah. (Používám funkce spánku i ranní meditace.) A pokud zaplatíte poplatek v ročním paušálu, je to méně než 6 $ za měsíc, což se zdá jako výhodná nabídka, když pomyslím na to, jak to pomohlo mému spánku a celkovému chill-outu úroveň.

SOUVISEJÍCÍ: Zkoušel jsem Ouru lépe spát s revmatoidní artritidou – a tady se stalo

Moje poslední myšlenky

Přestože jsem byl skeptikem, než jsem vyzkoušel spánek z Headspace, trvalo mi jen jednu noc, než jsem se stal věřícím. Jak řekl Ming, vytváření návyků, které způsobí, že se mozek připraví na spánek, může být zásadní, ale pokus o to sám může ve mně někdy vyvolat pocit úzkosti nebo tlaku.

Protože vysílače spánku vyžadují minimální zaostření a můžete se v nich unášet a ven, aniž byste o něco přišli, představují velmi užitečný způsob, jak se uklidnit a usnout. I když se cítím úplně nejlíp ze všech těch scénářů typu what-if, o kterých přemýšlím v klidnějších chvílích před spaním, trvá mi jen asi 10 minut, než pustím všechny myšlenky a podívám se, co ty hausbóty kočky dělají.

Důležité: Názory a názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a ne Doctor’s Ask.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější ve spánku

8 zdravotních problémů spojených s nedostatkem spánku

Chronický nedostatek spánku může mít dlouhodobé důsledky pro vaše celkové zdraví a pohodu.

Od Becky Upham 17. března 2021

Může všímavost zlepšit váš spánek?

Výzkum naznačuje, že pravidelná praxe všímavosti může pomoci s několika opatřeními spánku.  

Od Markham Heid, 16. března 2021

Nejlepší a nejhorší nápoje k pití před spaním

Věda říká, že to, co popíjíte před spaním (a několik hodin před tím), může rozhodně ovlivnit váš spánek.

Od Vivian Manning-Schaffel 16. března 2021

Nejlepší produkty na spaní

Zde je 10 uklidňujících, uklidňujících a večerních možností navržených tak, abyste získali potřebná z.

Elizabeth Millard 15. března 2021

Proč máte během pandemie COVID-19 podivné sny?

A jak mít méně těch děsivých.  

Od Markham Heid, 12. března 2021

Jak připravit své tělo na to, aby se hodiny posunuly dopředu na letní čas

„Ztratit“ hodinu spánku každé jaro může být nepříjemné, ale výzkum naznačuje, že to může poškodit i naše zdraví. Zde je to, co byste měli vědět.

Od Lauren Bedosky, 8. března 2021

Síla spánku pro zlepšení zdraví vašeho srdce

Nová studie zjistila, že u lidí se zdravějšími spánkovými návyky je menší pravděpodobnost vzniku srdečního selhání.

Od Becky Upham 3. prosince 2020

7 tipů, jak najít rutinu spánku, která je pro vás to pravé

Pokud jde o spánek, vaše tělo miluje konzistenci. Zde je návod, jak zjistit, jaký rozvrh spánku vám nejlépe vyhovuje a jak se ho držet.

Od Jessica Migala 24. listopadu 2020

Co chtějí spánkové dokumenty vědět o přetočení hodin a kratších zimních dnech

Tuto neděli končí letní čas. Zde je to, co potřebujete vědět, než nastavíte hodiny zpět na standardní čas.

Od Lauren Bedosky 27. října 2020

Studie zjišťuje rostoucí míru závislosti na mobilním telefonu u mladých dospělých – a odkaz na horší spánek

Ve vzorku stovek vysokoškoláků mělo téměř 9 z 10 příznaky nomofobie, která byla spojena s horším spánkem a nižší energetickou hladinou během. . .

Od Katherine Lee, 26. října 2020 “

Moje injekce prošla randomizérem, takže nikdo (včetně mě) nevěděl, jestli jsem dostal vakcínu nebo placebo. iStock

Vyšel jsem z nepopsatelné budovy lékařské kanceláře v jižní Charlotte v Severní Karolíně těsně po západu slunce 11. prosince. Proces zápisu vyžadoval tři osobní návštěvy v průběhu měsíce, ale nakonec jsem byl oficiálním účastníkem vakcíny proti koronaviru klinickou studii provozuje Janssen Pharmaceutica, belgická divize společnosti Johnson Johnson.

Dostal jsem injekci, bezbolestné píchnutí vysoko do levého deltoidu, ale nevěděl jsem, zda to byla experimentální vakcína proti COVID-19 nebo placebo. Ať tak či onak, byl jsem připraven dát své tělo na linku vědy.

Když jsem se poprvé začal zajímat o účast na pokusu s vakcínou proti koronaviru, předpokládal jsem, že vše, co musím udělat, abych byl vybrán, bylo zvednout ruku. Myslel jsem, že stejné vlastnosti, které zvyšují mé riziko koronaviru-černý, přes 60 let, diabetik 2. typu-by mě také velmi žádal jako účastníka pokusu. Trvalo však čtyři aplikace se třemi různými společnostmi a více než tři měsíce, než se dostal kýžený záběr, který se nakonec mohl ukázat jako slaná voda.

Odešel jsem z budovy s vlastním pytlem lékařských lupů – včetně orálního teploměru pro sledování mé tělesné teploty, oxymetru pro zaznamenávání tepové frekvence a hladiny kyslíku v krvi a pravítka pro měření zarudnutí nebo otoku v místě vpichu – a také spousta komplikovaných pocitů ze zkušenosti.

SOUVISEJÍCÍ: Upozornění na koronavirus: nejnovější zprávy, data a odborné poznatky o pandemii COVID-19

Proč jsem se dobrovolně stal očkovacím morčátkem proti COVID

Severní Karolína byla jedním z prvních států, které zveřejnily údaje o koronaviru podle rasy. Čísla z Charlotte-Mecklenburg ukázaly nesourodý dopad viru na barevné lidi a byly brzy potvrzeny raketovým vzestupem výskytu COVID-19 v dalších městech s vysokou černou populací.

Když na sociálních sítích začal kolovat mýtus, že černoši jsou vůči COVID-19 nějak imunní a pět lidí mi během jednoho dne poslalo odkaz na video s teorií o spiknutí Plandemic, viděl jsem, jak dobře ospravedlněná skepse černošské komunity ohledně zdravotnictví systém by zhoršil koronavirovou krizi, které jsme čelili.

Na konci července zahájily společnosti Pfizer a Moderna nábor 60 000 Američanů pro pozdní fázi klinických studií jejich vakcín proti koronaviru. Dobrovolnictví jsem viděl jako šanci zajistit, aby černoši a ženy byli ve výzkumu dostatečně zastoupeni a mohli prokázat, že vakcína je pro tuto komunitu bezpečná.

Většina lidí mi děkovala za ochotu vyhrnout si rukáv pro větší dobro, ale jiní vyjadřovali překvapení a někdy rozhořčení nad mojí ochotou stát se lidským morčátkem. Bez morčat, kde bychom byli, zeptal jsem se rétoricky.

Průzkum Washington Post provedený na jaře zjistil, že více než 30 procent černých respondentů osobně zná někoho, kdo zemřel na COVID-19. Přesto prosincová studie Pew zjistila, že pouze 42 procent černých dospělých uvedlo, že vakcínu dostanou, což je o dva body méně než průzkum provedený v polovině června.

SOUVISEJÍCÍ: Dostali byste vakcínu proti COVID-19?

Etické a diverzitní dilema zkoušek očkování proti COVID

Černoši mají mnoho důvodů nedůvěřovat systému veřejného zdraví, který používal naše těla k experimentování bez péče nebo souhlasu. Protože faktory, jako je věk, pohlaví a etnický původ, mohou ovlivnit, jak jedinec reaguje na lék, je naše ochotná a informovaná účast v klinických studiích nezbytná k zajištění optimálního prospěchu z konečného produktu.

Černí Američané tvoří asi 13 procent americké populace, ale v průměru jen 5 procent účastníků klinického hodnocení. Pro Hispánce je zkušební účast v průměru asi 1 procento, i když tvoří asi 18 procent populace.

Společnosti Pfizer a Moderna uváděly rozmanitost jako prioritu svých studií fáze 3 s vakcínami proti koronaviru, které byly zahájeny v létě. Reagoval jsem na několik žádostí o hledání dobrovolníků v oblasti Charlotte s pocitem jistoty, že mě vyberou.

Účastníci dostanou dva záběry, počáteční vakcínu (nebo placebo), poté posilovací dávku (nebo placebo) asi o měsíc později. Zaznamenali by jakékoli vedlejší účinky očkování (obvykle bolest nebo bolest v blízkosti místa vpichu, bolesti hlavy, bolesti svalů, únava a horečky) do elektronického deníku, který by vědci sledovali.

Myslel jsem, že by ti ta vakcína na den nebo dva udělala špatný pocit, ale neublížil by ti. To je podle mého názoru malá cena za ochranu.

SOUVISEJÍCÍ: Černí Američané byli nejhůře zasaženi COVID-19-zde je důvod

Kdo se rozhodne zúčastnit se zkoušky očkování proti COVID

Moje bílé kamarádky Anita a Lucia byly vybrány pro zkušební verzi Pfizer, kterou provozuje PMG. Vedoucí výroby Lucia v důchodu byla přijata, protože byla v databázi poté, co se o rok dříve zúčastnila studie pro lidi s celiakií. Anita, univerzitní profesorka, mi řekla, že chce dát své „tělo na pomoc druhým. ”

Anita věří, že dostala vakcínu a ne placebo, protože den po první injekci dostala mírnou horečku (99,5 až 100,0 ° F). “Obvykle nemám horečky a od té doby jsem je neměla ani jednou,” říká. Lucia si myslí, že dostala placebo, protože neměla žádné vedlejší účinky.

Když jsem čekal na hovor, který nikdy nepřišel, začátkem října Moderna oznámila, že ve své studii nedokázala získat dostatek černých, latino a indiánských účastníků. Aby firma tento nedostatek vyrovnala, zpomalila zápis a dala pokyn výzkumným centrům, aby zvýšily účast mezi menšinovými dobrovolníky. Znovu jsem se přihlásil a čekal. Stále nic.

SOUVISEJÍCÍ: Medicína přizpůsobená rasám může zbavit černé pacienty léčby

Dva průlomy proti očkování proti COVID

9. listopadu společnost Pfizer a její partner BioNTech oznámili, že jejich vakcína je účinná při prevenci koronavirové infekce přes 90 procent. (Po konečném vyhodnocení dat společnosti upravily číslo až o 95 procent). Moderna je o týden později doplnila vakcínou, která měla účinnost 94,5 procenta. (Konečné vyhodnocení dat uvádí procento na 94. 1.)

Několik faktorů se spojilo, aby byla bezpečná a účinná vakcína možná spíše měsíce než roky: divoká naléhavost návratu k životu a ekonomice připomínající normální; vlády ochotné odstranit byrokratické zátarasy a utratit vše, co je potřeba; a rychlé nasazení syntetické formy genetické molekuly zvané messenger RNA (mRNA), která výrazně zkrátila potřebný časový rámec pro vývoj vakcíny.

V době, kdy jsem byl pozván na studii fáze 3 Janssen, jsem už cítil méně naléhavosti ohledně účasti. Nakonec, jaký to mělo smysl, když se Pfizer a Moderna dostali do cíle jako první?

Moje zkušenost se zkušebním očkováním proti COVID

Poté, co jsem v polovině listopadu telefonicky odpověděl na několik otázek týkajících se zdravotního screeningu, koordinátor studie naplánoval osobní návštěvu a zaslal mi dokument s informovaným souhlasem, který vysvětlil postup a upřesnil mé povinnosti. Potřeboval bych pravidelně chodit na kliniku na odběry krve, vzorky slin a výtěry z nosu a očekávalo se, že ohlásím jakékoli nežádoucí účinky v aplikaci stažené do telefonu. Také mi bylo řečeno, abych očekával pravidelné telefonické kontroly svého zdraví.

Druhý den jsem dorazil na místo výzkumu, ale bylo mi řečeno, že příjem lidí v mé demografické skupině byl několik dní pozastaven. Během mé naplánované návštěvy asi o týden později zdravotníci zaznamenali moji výšku, váhu, krevní tlak a tělesnou teplotu a odebrali tři lahvičky krve. Pokrok se zastavil, když jsme se pokusili stáhnout a používat aplikaci. Po hodině jsme to vzdali. Souhlasil jsem, že se vrátím, až bude problém vyřešen, což se ukázalo být o více než tři týdny později.

Když jsem se 11. prosince vrátil, uplynulo tolik času, že bylo nutné znovu provést posouzení zdravotního stavu, abych se ujistil, že moje základní linie je přesná. Sestra dvakrát odfoukla odběr krve, protože se mi podle ní žíly stále „valily“. “Možná mě sledovali očima.” Navrhl jsem, aby zkusila druhou paži; potřetí to bylo kouzlo.

“Jsem tu jen proto, abych dostal ty boogery,” řekl doktor, když dorazil asi o 10 minut později. K podání testu COVID-19 to vyžadovalo použití nosního tamponu. Počítaje nahlas „1, 2, 3“, kroužil výš a výš v mé levé a poté pravé nosní dírce.

Nakonec injekce. Vakcína Janssen se liší od vakcín Pfizer a Moderna v tom, že místo mRNA používá geneticky modifikovaný adenovirus-typ viru, který obvykle způsobuje nachlazení nebo příznaky podobné chřipce. Zejména vakcína Janssen vyžaduje jednu injekci, nikoli dvě. Čekal jsem, až můj výstřel projde randomizérem, aby nikdo (včetně mě) nevěděl, jestli jsem dostal placebo nebo vakcínu.

Po obdržení injekce jsem zaznamenával své zdravotní prohlídky každý den po dobu prvního týdne, poté jsem v tom pokračoval každé pondělí a funguje idealica? čtvrtek. Vím, že mám vyhledat okamžitou lékařskou pomoc, pokud se u mě objeví příznaky podobné mrtvici, krevní sraženiny (jak to mám vědět?), Zmatenost, namodralé rty nebo obličej nebo nové potíže s dýcháním.

Z výstřelu jsem nezaznamenal žádné vedlejší účinky, což mě vede k domněnce, že mi bylo injekčně podáno placebo. Neustálé soustředění se na můj dech, krevní tlak a tělesnou teplotu mi už připadá jako fuška, která někdy zvyšuje úroveň mé úzkosti.

SOUVISEJÍCÍ: Příručka spotřebitele ke klinickým zkouškám

Co přijde dál

Moje další návštěva výzkumného místa je naplánována asi za měsíc, i když mám podezření, že by moje dvouletá zkouška mohla být zkrácena. Zatímco výzkum bude pokračovat, moje dvojitě zaslepená placebová studie může být ukončena. Úspěch vakcín Pfizer a Moderna změnil hru pro účastníky studie Janssen, zejména dobrovolníky ve skupině s placebem. Během pandemie, kdy Američan každou minutu umírá na COVID-19, je neetické neukládat na dva roky život zachraňující vakcíny.

Zkouška bude brzy zaslepena a mohu potvrdit, zda jsem dostal vakcínu nebo placebo. Pokud jsem vakcínu již nedostal, očekávám, že ji poté dostanu.

Mezitím budu žít životem, jaký mám za posledních devět měsíců – sociální distancování, nošení masky, mytí rukou a pobyt doma.

Last Updated on October 19, 2021 by admin

Be an OKR Champion & Unlock High Value Potential in OKR Journey